Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

video marketing editart video promocyjne gliwiceDzisiaj nie wystarcza już tylko tekst nawet na portalach społecznościowych. Portale społecznościowe nie lubią poza tym długich opowieści. Wiadomość przekazana za pomocą wypowiedzianych słów, ruchomych obrazów i emocji podanych „na tacy" oddziaływuje znacznie mocniej niż cokolwiek innego. No może z wyjątkiem bezpośredniego kontaktu np. przez Skypa.

 

Czym więc jest video marketing

Po pierwsze video jest najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem przedstawienia produktu, marki czy usług. Dzisiaj jeżeli chcesz być skuteczny w działaniach promocyjnych musisz uwzględnić w swoich planach video marketing. Warto uświadomić sobie kilka ważnych faktów dotyczących video marketingu na przykładzie portalu Youtube:

1. Youtube jest na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o rozrywkę w Internecie. Miesięcznie korzysta z tego portalu ponad 90 milionów odwiedzających.

2. Youtube jest obecnie drugą najbardziej popularną wyszukiwarką na świecie. Miesięcznie oglądane jest około 4 miliony godzin video.
3. Przeciętny użytkownik Youtube spędza około 30 min na tymże portalu.

 

Wideo w necie

- jest łatwe do dzielenia się z innymi i do opisania. Jeśli przekaz utkwił jako ruchomy obraz który wywiera na nas emocje jest on zapisany bardzo mocno w naszej pamięci. Emocjami z kolei chętnie się dzielimy z innymi.

- odwiedzający stronę są zmotywowani by wyszukać więcej wiadomości na dany temat po obejrzeniu dobrego video. Video na stronie internetowej jest idealnym starterem, punktem od którego odwiedzający stronę może rozpocząć poszukiwania na stronie. Video popycha dalej do szukania odpowiedzi na zapytanie.

- szybko potrafi opisać daną markę lub produkt. Nie każde wideo jednak jest w stanie sprostać wymaganiom video marketingu. Tylko dość dobre video potrafi wypełnić w stu procentach założenia marketingowe.

- „zrób to sam" jest często dobrym pomysłem na video lecz należy mieć świadomość ryzyka takiego posunięcia. Większość tego typu video nie jest jednak na wystarczającym poziomie aby mogło należycie prezentować markę.

Jeżeli myślisz o swoich usługach z którymi chciałbyś dotrzeć do większej liczby klientów koniecznie powinieneś rozważyć prawie nie ograniczone możliwości jakie daje video w marketingu.

 

Polecam również video w tym temacie;